Pedicure leczniczy Warszawa

PEDICURE BIOLOGICZNY WARSZAWA

Naturalną postawą dla człowieka jest postawa pionowa. Chodzenie to jednocześnie najbardziej naturalny sposób poruszania się człowieka. Zwykle nie zastanawiamy się nad tym, ale stopy każdego dnia przenoszą duże obciążenia. Zwracamy na nie uwagę dopiero wtedy, gdy jesteśmy zmęczeni lub kiedy nas bolą. Jeśli dolegliwości nie wynikają ze zmęczenia to mogą być wywołane przez odciski, nagniotki, modzele. Mając tego rodzaju problemy, należy reagować. Brak reakcji może powodować zwyrodniena. Osoby mające chore stopy starają się tak je ustawiać, żeby nie odczuwać bólu. Może to prowadzić do wad postawy i powstania nowych problemów zdrowotnych np. bóli głowy spowodowanych skrzywieniem kręgosłupa.

Pedicure leczniczy to zabieg przeznaczony dla osób narażonych na powstawanie bolesnych zmian w obrębie stóp. Problem, może dotyczć osób:

spędzających dużo czasu stojąc,

– prowadzących aktywny tryb życia,

– używających niewygodnego obuwia.

Pedicure leczniczy o co chodzi?

Pedicure leczniczy to zabieg, którego celem jest usunięcie zmian takich zmian jak:

– odciski,

– modzele,

– zrogowaciałe i popękany naskórek.

Zabieg ma też znaczenie profilaktyczne i kosmetyczne- upiększające. Regularnie wykonywany zabiegu pozwala utrzymać stopy w dobrej kondycji i zmniejszyć ryzyko powstawania kolejnych bolesnych zmian.

Pedicure leczniczy krok po kroku

Pedicure leczniczy rozpoczyna się od wywiadu z klientem, którego celem jest zdiagnozowanie problemów i wybranie właściwej metody do ich opanowania. Prawidłowy pedicure leczniczy rozpoczyna się od skrócenia i opiłowania płytki paznokciowej oraz oczyszczeniu wałów paznokciowych. Nadanie odpowiednich kształtów paznokciom stanowi profilaktykę przed ich wrastaniem. Następnym krokiem jest usunięcie zrogowaciałego naskórka z całej powierzchni stopy oraz opracowanie odcisków i modzeli. Kolejnym etapem są zabiegi kosmetyczne na stopach może to być masaż, peeling lub parafina oraz malowanie.

Na koniec każdy klient otrzymuje zalecenia jak dbać o stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *